Kalendarz roku szkolnego

Znajdziesz tu informacje o: 

- SPRAWACH BIEŻĄCYCH SZKOŁY

- UROCZYSTOŚCIACH I IMPREZACH SZKOLNYCH W ROKU 2018/2019

- DNIACH WOLNYCH OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
- NAUCZYCIELACH UCZĄCYCH W SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

-SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

-   SPRAWOZDANIE
Z REALIZACJI ZAJĘĆ SPORTOWYCH GIER I ZABAW RUCHOWYCH ZORGANIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU OGRANICZANIA PRZĘSTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ
„RAZEM BEZPIECZNIEJ” IM. WŁADYSŁAWA STASIAKA NA LATA 2016 I 2017
„ ŚWIADOMIE BEZPIECZNI W GMINIE PRZYBIERNÓW


BARDZO PROSIMY O WPŁATY 1% PODATKU DOCHODOWEGO NA TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI W SZCZECINIE.
KOŁO PRZYJACIÓŁ DZIECI PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. W. KOMARA I T. ŚLUSARSKIEGO W CZARNOGŁOWACH NR KRS 0000133561

UWAGA!!!

                                           Czarnogłowy, 03.04.2019 r.

 

 

  INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY DLA RODZICÓW OPIEKUNÓW PRAWNYCH 

  UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZARNOGŁOWACH

 

        Informuję, że w Szkole Podstawowej im. Wł. Komara i T. Ślusarskiego w Czarnogłowach od 08.04.2019 r. planowany jest strajk.

        O sytuacji związanej ze strajkiem będę Państwa informować na bieżąco poprzez umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły, w formie pisma przyklejonego na drzwiach szkoły lub kartek danych uczniom.

        W przypadku podjęcia strajku proszę jeśli to jest możliwe o pozostawienie uczniów i dzieci przedszkolnych w domach.

Jednocześnie informuję Państwa, że jeśli zaistnieje konieczność posłania dziecka w tym dniu do szkoły to będzie miało ono zapewnioną opiekę.

Proszę o wyrozumiałość. Dziękuję.

 

                             Z wyrazami szacunku, dyrektor szkoły: Jolanta GrześkowiakPOMOC DLA WOJTUSIA CERAZY

 

Rodzice i uczniowie klasy 5 przygotowali akcję charytatywną na rzecz małego Wojtusia Cerazy z Golczewa, który urodził się bez gałek ocznych.

W czwartek 4 kwietnia 2019 r. w szkole odbyła się akcja pt. „Cegiełka dla Wojtusia”, gdzie każdy dorzucając swoją cegiełkę w zamian otrzymywał upominek.

Natomiast 5 kwietnia rodzice uczniów z klasy 5 przygotowali kawiarenkę z pysznymi ciastami, goframi i napojami.

Dzięki ogromnemu zaangażowani rodziców, uczniów klasy 5, cegiełkom, czyli pieniążkom dorzuconym przez uczniów i osoby odwiedzające naszą szkołę w dwa dni zebraliśmy kwotę 3 417,78,zostały wpłacone na konto Fundacji SIEPOMAGA.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

SPRAWOZDANIE Z V EDYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole 9 XI 2018 roku po raz piąty  odbyła się cykliczna impreza Niepodległościowego Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców.

Do zawodów zgłosiły się 5 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt z klas IV- VIII. Ekipy piłkarskie wymyśliły nazwę swojego zespołu nawiązującą do wydarzeń historycznych, przygotowały plakaty prezentujące drużynę oraz koszulki. W turnieju wzięło udział 40 uczniów ( 26 chłopców i 14 dziewcząt). Mecze rozgrywano system „każdy z każdym” a w grupie chłopców z podziałem na starszą klas VII- VIII oraz młodszą klas IV- VI. Opracowano wspólnie z uczniami regulamin zawodów, który został przedstawiony na gazetce sportowej. Uczniowie mogli sprawdzić się w roli sędziego, protokolanta oraz kibica. Ostatecznie klasyfikacja przedstawia się następująco:

Ø w kategorii dziewcząt

 

        I miejsce Dywizjon 303

        II miejsce FC Legiony Polskie

        III miejsce AC Niepodległość

 

Ø w kategorii chłopców klas IV -VI

 

        I miejsce Legiony Dąbrowskiego

        II miejsce FC Grunwald

        III miejsce FC Legiony

 

Ø w kategorii chłopców klas VII- VIII

I miejsce Orły

II miejsce FC Szwoleżerowie

 

Każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom oraz upominki. Impreza była wspaniałą zabawą integrującą uczniów rozwijającą ich zainteresowania oraz popularyzującą aktywność ruchową.Sprawozdanie z udziału  w  Mistrzostwach Powiatu w drużynowym tenisie stołowym chłopców w ramach ID w Wierzbięcinie 19 XII 2018roku.

Reprezentacja  naszej szkoły brała udział w drużynowych zawodach tenisa stołowego w kategorii chłopców na szczeblu powiatowym. Przepustką do tych zawodów było wygranie Mistrzostw Gminy Przybiernów. Po emocjonujących meczach chłopcy w składzie Damian Witek, Gracjan Włodarczyk oraz Mikołaj Banke zajęli III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Zawody obywały się w SP w Wierzbięcinie.

 Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprawozdanie z III Edycji Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Wierszem patriotycznym niepodległość Polski świętujemy”

W roku szkolnym 2018/2019 chcieliśmy uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę stąd hasło naszego konkursu recytatorskiego - „ Wierszem patriotycznym niepodległość Polski świętujemy”. W tegorocznym konkursie uczestniczyło 18 uczniów z klas 0- VIII. Komisja w składzie Jolanta Grześkowiak, Urszula Maciejewska , Waldemar Majewski wysłuchali recytacji przygotowanych utworów i wybrali najlepszych wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych , klas 0 – IV oraz V- VIII. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii nagrodzono książkami.

Laureaci konkursu

- w kategorii klas O – IV

I miejsce     Milena Wesołowska – klasa 2

II miejsce   Dominika Kamińska – klasa 0

              oraz Roksana Lewandowska- klasa 1

III miejsce Laura Kamińska- klasa 1

              oraz Aleksander Mrówka- klasa 2

 

- w kategorii klas V- VIII

I miejsce     Oliwia Stelmasik - klasa 8

II miejsce   Anna Wojtecka – klasa 8

III miejsce   Dominika Załoga – klasa 6Droga do finału wojewódzkiego w tenisie stołowym dziewcząt.

11 grudnia 2018 roku  rozegrane  zostały Mistrzostwa Gminy w Przybiernowie, które były awansem do mistrzostw powiatu. Szkołę  reprezentowały uczennice klasy VI Dominika Załoga , Maja Jędrzejewska oraz Patrycja Salamon.Następnie uczennice 18 grudnia 2018 roku zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu  w Wierzbięcinie , co było przepustką do dalszych rozgrywek. W skład zespołu wchodziły Dominika Załoga, Maja Jędrzejewska oraz Oliwia Kurłowicz.15 lutego 2019 roku w tym samym składzie dziewczynki wywalczyły po zaciętej walce II miejsce w Zawodach ¼ Finału Wojewódzkiego w Szczecinie , godnie reprezentując nie tylko naszą szkołę ale również powiat goleniowski. Nasze skromne i zdolne uczennice awansowały do finału na szczeblu wojewódzkim. 

25 marca 2019 roku rozegrany został Finał Wojewódzki 8 najlepszych zespołów dziewcząt. Po emocjonujących meczach nasze uczennice zajęły zaszczytne III miejsce . Jest to ogromny, znaczący  sukces dziewcząt Dominiki Załogi, Mai Jędrzejewskiej oraz Wiktorii Kondrackiej. Gratulacje i życzymy dalszych  sukcesów.

 INFORMACJA O ODBYTEJ WIECZORNICY PATRIOTYCZNEJ W CZARNOGŁOWACH

  15 listopada 2018 r. w Ośrodku Kultury w Czarnogłowach odbyła się wieczornica patriotyczna upamiętniająca przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły podstawowej im. Wł. Komara    
i T. Ślusarskiego w Czarnogłowach.
  Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, mieszkańcy okolicznych miejscowości, władze gminy na czele z panią wójt Lilią Ławicką, kierownik oddziału wydziału kształcenia ogólnego i specjalnego w Nowogardzie Kuratorium Oświaty w Szczecinie panią Hanną Bogutą, księdzem proboszczem Krzysztofem Jęczmionką oraz przedstawicielami lokalnych środowisk spotkali się, aby wspólnie uczcić pamięć o ludziach i wydarzeniach    
z przeszłości, ważnych dla naszego narodu. Mottem spotkania były słowa Józefa Piłsudskiego „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem”.
  Po krótkim wprowadzeniu w atmosferę niepodległościowego świętowania przez uczennicę klasy ósmej, uczniowie szkoły z wielu klas zaprezentowali uczestnikom wieczornicy montaż słowno – muzyczny „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”.
Czytano teksty historyczne, recytowano poezję patriotyczną, wspomniano trudne momenty w dziejach ojczyzny oraz śpiewano pieśni historyczne i patriotyczne, które są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha. Na koniec zaśpiewano w całości hymn Polski.
  Po zakończeniu części artystycznej dyrektor szkoły Jolanta Grześkowiak powitała i jednocześnie podziękowała wszystkim licznie przybyłym gościom na wieczornicę.
  W swoim przemówieniu dyrektor szkoły podkreśliła iż Wieczornica jest jedyną z wielu uroczystości i projektów, które szkoła podejmowała na przestrzeni wielu miesięcy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przeczytała uczestnikom wieczornicy życzenia napisane przez uczniów dla Polski. Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim nauczycielom za pracę i przygotowanie wieczornicy, uczniom za ich piękny występ oraz wszystkim pracownikom niepedagogicznym szkoły, rodzicom, przyjaciołom szkoły za wszelką pomoc. Następnie wszystkich poprosiła o pozostanie jeszcze w świątecznym, niepodległościowym nastroju i wysłuchanie utworów przygotowanych przez Instruktorkę Ośrodka Kultury w Czarnogłowach oraz grupę uczennic i jednej z nauczycielek szkoły.
  Na koniec spotkania były przemówienia pani Wójt oraz pani Kierownik Delegatury i Księdza Proboszcza.
  Wszystkiego dopełniły patriotyczne elementy dekoracji sal w biało – czerwonej scenerii oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.


                Informację sporządziła:
                        dyrektor szkoły
                        Jolanta GrześkowiakDNIA 21.04. 2018 r. w GOK w Czarnogłowach odbyła się zabawa charytatywna na rzecz naszej szkoły. Zarobiliśny 7031,60 zł. !!!!!!!!!!!!! Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

         Zebrania z rodzicami

 ROK SZKOLNY 2018/2019

 SEMESTR II
25.03.2019 r. godzina 16.00
13.05.2019 r. godzina 16.00
 OPŁATA ZA UBEZPIECZENIE DZIECKA WYNOSI 39,50 ZŁ


 Rada Rodziców

 Rada Rodziców przy S. P. w Czarmogłowach:


   

 Rada Rodziców:

Ewelina Kamińska

Beata Boińska

Krystyna Dutko

Edyta Gniadek

Marlena Tatar

Małgorzata Strumińska

Rafał Witek

Jolanta Wojciechowska

Monika Kamińska

 

Prezydium Rady Rodziców:


przewodnicząca  Monika Kamińska

zastępca przewodniczącej Rafał Witek

skarbnik Marlena Tatar

sekretarz Małgorzata Strumińska

członek Ewelina Kamińska

 

Komisja Rewizyjna:

Elżbieta Stelmasik

Marzena Leszczyńska

Małgorzata Kurek

 
 RADA RODZICÓW INFORMUJE:
 Prosimy o wpłaty 30, 00 zł jeśli do szkoły uczęszcza więcej niż jedno dziecko z rodziny 25,00 zł jeśli do szkoły   uczęszcza jedno dziecko z rodziny Rozkład jazdy autobusu szkolnego

 Rok szkolny 2018/2019

Po zakończonych lekcjach:

poniedziałek: 13.05,  15.50

wtorek:        13.05,  14.55

środa:         13.05,  14.55

czwartek:    14.00,  15.50

piątek:       13.05,  14.5

 Dowóz dzieci do szkoły z miejscowości:

 Włodzislaw           805

 Leszczno             715

 Rokita                 750

 Moracz                800

 Świętoszewko     820

 Świętoszewo       815

 Odwozy ze szkoły:

  1300      i 14.55


UROCZYSTOŚCI I IMPREZY SZKOLNE

 03. 09. 2018 r. uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 08. 10. 2018 r. Ślubowanie klasy I

 12. 10. 2018 r. Dzień Edukacji Narodowej - uroczysty apel

   07.11.2018 r.    IV Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej,

   09. 11. 2018 r. apel z okazji Święta Niepodległości.  Wieczornica z okazji Święta Niepodległości w GOK w Czarnogłowach

listopad             Szkolny Turniej Tenisowy

  30. 11. 2018 r. zabawa andrzejkowa klas IV - VIII

 06.12. 2018 r. szkolne "Mikołajki"

 21.12. 2018 r. apel z okazji świąt Bożego Narodzenia

   18. 01. 2019 r. szkolna zabawa karnawałowa "Choinka 

    22. 01. 2019 r. apel z okazji Dnia Babci i Dziadka

   marzec            konkurs języka polskiego

 marzec            Międzyszkolny Turniej Koszykówki

 30.04.2019 r.      uroczystości z okazji Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja 

 maj                Konkurs matematyczny

 maj                Konkurs recytatorski

 24. 05. 2019 r.    Dzień Matki i Ojca - apel

 maj/czerwiec       Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie

 maj/czerwiec      "Piękno Sportu" - międzyszkolny konkurs plastyczny

 31. 05. 2019 r.     Dzień Sportu - Dzień Dziecka

   czerwiec     Gminny Dzień Olimpijczyka

 czerwiec             Konkurs języka angielskiego

 21. 06. 2019 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego


  Konkursy szkolne i międzyszkolne Szkolny Turniej Tenisowy                      listopad 2018 

 Międzyszkolny Turniej Koszykówki           marzec 2019 

 Konkurs języka polskiego                       marzec 2019

 Konkurs matematyczny                          maj 2019

 Konkurs recytatorski                              maj 2019

 "Piękno Sportu" -międzyszkolny konkurs plastyczny  maj/czerwiec

 Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie           maj/czerwiec

 Konkurs Języka Angielskiego       czerwiec 2019


 DNI WOLNE OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH 


  Kalendarz roku szkolnego
 03. 09. 2018 r. rozpoczęcie roku szkolnego

 01. 11. 2018 r. Wszystkich Świętych 

   02.11. 2018 r.  dzień wolny od zajęć

 22. 12. 2018 - 01. 01. 2019 r. zimowa przerwa świąteczna

 12. 01. 2019 r. zakończenie I semestru nauki

 28. 01. - 10.02 . 2019 r. ferie zimowe
   15, 16, 17. 04. 2019 r. sprawdzian ósmoklasisty

  2019 r. wiosenna przerwa świąteczna

 01,02, 03. V. 2019 r. Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Konstytucji

 20. 06. 2019 r. Boże Ciało 

 21. 06. 2019 zakończenie roku szkolnego

 

NAUCZYCIELE UCZĄCY W SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

  DYREKTOR SZKOŁY: Jolanta Grześkowiak, mgr edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz pedagogiki ogólnej, 

        studia podyplomowe zarządzanie oświatą, nauczyciel mianowany

Fiłkowska Magdalena mgr pedagogiki wczesnoszkolnej, nauczyciel dyplomowany
 studia podyplomowe: - plastyka
                                  - muzyka
                                  - terapia pedagogiczna
 studium pedagogiczne: - wychowanie przedszkolne

Grześkowiak Katarzyna mgr pedagogiki ogólnej, resocjalizacyjnej i opiekuńczej,

     studia podyplomowe edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, nauczyciel mianowany

 Chadaś Elżbieta mgr edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z diagnozą i terapią pedagogiczną, nauczyciel kontraktowy


ks. Jęczmionka Krzysztof: teologia, kurs katechetyczno - pedagogiczny

Kamińska Grażyna mgr nauczania zintegrowanego i wychowania przedszkolnego, nauczyciel mianowany

Kazimierczuk Danuta mgr filologii rosyjskiej, nauczyciel mianowany

  studia podyplomowe: - język polski

             - język francuski

Kowalewska Emilia mgr matematyki i informatyki, nauczyciel dyplomowany
                                    - europejski certyfikat umiejętności komputerowych  

Maciejewska Urszula mgr wychowania fizycznego, nauczyciel dyplomowany 

 kwalifikacje dodatkowe: - certyfikat języka niemieckiego

                                      - instruktor lekkiej atletyki
                                      - instruktor fitnes
                                      - bibliotekarz
  studia podyplomowe: - bibliotekoznawstwo

 Majewska Ewa mgr filologii polskiej, nauczyciel mianowany
studia podyplomowe: - zarządzanie placówkami oświatowymi,
                                  - przyroda
                                  - surdopedagogika 

                                 - nauczanie biologii i geografii 

           - edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej 
Majewski Waldemar mgr filologii polskiej, nauczyciel mianowany
     studia podyplomowe: - oligofrenopedagogika

            - historia

Mańczak Bożena mgr filologii słowiańskiej, nauczyciel dyplomowany

           - studia podyplomowe historia i wiedza o społeczeństwie

Mikuła Agnieszka mgr teologi, nauczyciel dyplomowany
    studia podyplomowe: - historia
   studium pedagogiczne: wychowanie przedszkolne

Joanna Pajestka  studia wyższe mgr z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel dyplomowany

 - mgr inż. technologii i inżynierii chemicznej

 - studia podyplomowe: - chemia

            - matematyka
Tomczyk Monika mgr matematyki, nauczyciel dyplomowany

Suleja Agnieszka mgr pedagogiki rewalidacyjnej i korekcyjnej
    licencjat nauczana języka angielskiego, nauczyciel mianowany  


Świerczyńska Beata licencjat języka niemieckiego, nauczyciel dyplomowany

           
Wójcik Wioletta mgr nauczania początkowego, nauczyciel dyplomowany
     studia podyplomowe: - logopedia
                                  - glottodydaktyka

                                      - oligofrenopedagogika 


                        Sprawozdanie z realizacji programu Aktywna Tablica

                W ubiegłym roku szkolnym szkoły z terenu Gminy Przybiernów przystąpiły do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów
i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoły podstawowe są wyposażane w tablice interaktywne, projektory, głośniki , interaktywne monitory dotykowe. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organu prowadzącego szkołę.
              Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów
i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.
              Warunkiem otrzymania wsparcia było pozytywne rozpatrzenie wniosku składanego przez dyrektora szkoły: spełnienie wymogów formalnych (m.in. dostęp do Internetu
i posiadanie odpowiedniej ilości komputerów przenośnych) oraz odpowiednie umotywowanie potrzeby wsparcia – przedstawienie informacji o planowanych sposobach korzystania
z zakupionych w ramach programu pomocy dydaktycznych.
            W Gminie Przybiernów pozytywnie został rozpatrzony wniosek Szkoły Podstawowej im. W. Komara i T. Ślusarskiego w Czarnogłowach.
            Przed przystąpieniem do programu szkoła posiadała 3 rzutniki multimedialne i 2 tablice interaktywne. Wniosek obejmował zakup jednej tablicy wraz z rzutnikiem i dwóch monitorów dotykowych. Obecnie więc niemal w każdej klasie znajdują się nowoczesne urządzenia multimedialne. Sprzęt kosztował 17 498 zł, z czego dotacja wyniosła 13 988 zł , organ prowadzący pokrył pozostałą część oraz koszty instalacji urządzeń.

Przystąpienie do programu nakłada na szkołę określone obowiązki. Wszyscy nauczyciele przeszli szkolenie z obsługi sprzętu, część dodatkowo szkoli się na kursach organizowanych przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W ramach sieci szkół prowadzona jest współpraca z okolicznymi szkołami, m.in. w Wysokiej Kamieńskiej. Nauczyciele wymieniają się doświadczeniami, scenariuszami zajęć, przygotowują lekcje koleżeńskie.

          Możliwość dostępu praktycznie na każdych zajęciach do wysokiej klasy sprzętu multimedialnego pozwala nauczycielom docierać do uczniów w bardziej atrakcyjny

 i skuteczny sposób. Wykorzystanie gotowych materiałów (np. korzystanie z e-podręcznika) urozmaica zajęcia , uaktywnia uczniów i uczy pracy zespołowej.

Wspólne „zwiedzanie galerii” (interaktywne wędrówki po muzeach, słuchanie fragmentów koncertów pozwala na urozmaicenie lekcji języka polskiego, plastyki, muzyki i daje namiastkę uczestniczenia w kulturze. Fragmenty filmów fabularnych i dokumentalnych wzbogacają lekcje j. polskiego, historii i przyrody. Interaktywne ćwiczenia są niezbędnym elementem każdej lekcji języka obcego. Na przedmiotach przyrodniczych oprogramowanie zawierające animacje, zdjęcia preparatów mikroskopowych, symulacje doświadczeń pozwala zrozumieć abstrakcyjne tematy i pojęcia. W efekcie uczniowie zaczynają dostrzegać pożyteczne a jednocześnie ciekawe sposoby korzystania z Internetu. Nauka staje się ciekawsza, a co za tym idzie, skuteczniejsza.
   SPRAWOZDANIE
Z REALIZACJI ZAJĘĆ SPORTOWYCH GIER I ZABAW RUCHOWYCH ZORGANIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU OGRANICZANIA PRZĘSTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ
„RAZEM BEZPIECZNIEJ” IM. WŁADYSŁAWA STASIAKA NA LATA 2016 I 2017
„ ŚWIADOMIE BEZPIECZNI W GMINIE PRZYBIERNÓW”


W ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 „Świadomie bezpieczni w Gminie Przybiernów” w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach realizowane były zajęcia sportowe – Gry i zabawy ruchowe pod hasłem „Chcesz kopnąć weź piłkę”. Adresatami tych zajęć byli uczniowie z klas I- III. Były to dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające sprawność fizyczną i umiejętności sportowe. Na zajęcia uczęszczało 16 uczniów. Zrealizowano 40h zajęć sportowych w formie gier i zabaw ruchowych. Głównym celem zajęć było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez zaspokojenie biologicznej potrzeby ruchu i rozwijanie zainteresowań sportowych.
W czasie zajęć dzieci podnosiły ogólną sprawność fizyczną poznawały przepisy z różnych gier i zabaw, kształtując swoje cechy motoryczne takie jak zwinność, szybkość, siłę i wytrzymałość. W trakcie zajęć dzieci uczyły się i przestrzegały zasady „fair play”.
Udział w zajęciach stworzył możliwość doskonalenia umiejętności współdziałania, podporządkowania się celom zespołu dla osiągnięcia jak najlepszego wyniku, ale również wyrozumiałości i szacunku do kolegi bez względu na wynik rywalizacji. Dzieci podczas przeprowadzanych różnych gier i zabaw w formie współzawodnictwa uczyły się panowania nad swoimi emocjami, godnie przyjmując porażkę. Podczas zajęć uczniowie byli zachęcani do podejmowania wysiłku i nagradzani w formie pochwały za uzyskane efekty swojego zaangażowania. Dbano o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa , higieny stroju w trakcie organizacji pracy na zajęciach. Uczniowie bawili się w ulubione zabawy i gry, ale przede wszystkim poznali różne rodzaje gier i zabaw orientacyjno- porządkowych, zabaw z mocowaniem na czworakach; gry i zabawy bieżne, rzutne, skoczne, kopne 

oraz grali w mini piłkę nożna, koszykową i siatkową.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci co można było zaobserwować podczas dużego zaangażowania dzieci w trakcie zajęć. Uczniowie wzbogacili się o znajomość przepisów różnorodnych gier i zabaw a niektóre z nich mogą samodzielnie wykonywać w czasie wolnym już bez obecności nauczyciela w dowolnej grupie rówieśniczej.

 

                                                                                                          Sprawozdanie opracowała

                                                                                                          mgr Urszula Maciejewska

 

 


           

PROGRAM OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ

RAZEM BEZPIECZNIEJ

im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017

„ŚWIADOMIE BEZPIECZNI W GMINIE PRZYBIERNÓW”

 

 

 

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI CHÓRU SZKOLNEGO,

KÓŁKA I ZESPOŁU MUZYCZNEGO

działającego przy Szkole Podstawowej im. Wł. Komara i T. Ślusarskiego

w Czarnogłowach w roku szk. 2017/18

 

 

 

W ramach programu „TOBIE ŚPIEWAM PRZYJACIELU” realizowanego w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach zorganizowano trzy formy działalności muzycznej, tj. Chór, Zespół muzyczny i Kółko muzyczne. Tak rozszerzona oferta umożliwiła włączenie do programu większej liczby dzieci, ponieważ  obejmowała 41uczniów z klas IV-VII. Wszystkie formy działalności miały głównie na celu :

 

·       kształcenie słuchu muzycznego

·       gra na instrumentach

·       poszerzanie wiadomości o muzyce i muzykach

·       rozbudzanie pozytywnego stosunku do muzyki

·       kształtowanie osobowości twórczej i aktywnej

·       rozwijanie wrażliwości artystycznej i emocjonalnej

·       rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych

·       kształcenie umiejętności pracy w grupie

·       dostarczenie radości z wspólnego muzykowania

·       wdrażanie uczniów do kulturalnego spędzania czasu wolnego

 

Ponadto w poszczególnych programach w zależności od formy zajęć uwzględniono zwiększoną liczbę ćwiczeń z zakresu : śpiewu w zajęciach Chóru,  gry na instrumentach w Zespole muzycznym oraz wiadomości z teorii muzyki w Kółku muzycznym.

 

Zajęcia obywały się  w wymiarze jednej, dwóch lub więcej godzin tygodniowo, w zależności od potrzeb.

 

Praca układała się bardzo dobrze, uczniowie uczęszczali chętnie i systematycznie, co potwierdzała obecność na zajęciach.

.

Uczniowie mieli również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalno - instrumentalnych na akademii z okazji Ślubowania Pierwszoklasistów oraz Dnia Edukacji Narodowej.

 

Ewaluacja osiągnięć miała charakter kształcący. Wspierającą rolę odgrywał nauczyciel prowadzący. Ćwiczenia wykonywane w czasie zajęć podlegały korekcie i modyfikacji. Uczniowie byli oceniani nie tylko przez siebie i nauczyciela, ale także pracowników szkoły, rodziców, pozostałych uczniów oraz gości obecnych na uroczystości. Jednak najważniejszą oceną, zawsze pozostają słowa uznania i gromkie brawa, jakie również otrzymaliśmy.

 

 

 

Magdalena Fiłkowska